İdari Ve Mali Hizmetler Müdürü
02 Haziran 2022
Dr.Levent SONGUR
İdari Ve Mali İşler Müdürü


Levent Songur, 1981 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. Fırat Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu 2005).  Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını yaptı(2007). Doktora eğitimini tamamladı (2021).

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, SKS Hastane Setlerine, Sağlıkta Akreditasyon Standartları, SAS Hastane ve ADSH setlerine katkı sağladı. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları Eğitimcisi olarak birçok toplantı ve sempozyumda sunumlar yaptı. Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi ekip koordinatörü olarak değerlendirmelere aktif bir şekilde katılmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Kongrelerde ve hakemli dergilerde Fen Bilimleri ile Sağlık Sistemi ve Kalite konularında birçok makalesi bulunmaktadır. 2016 yılında yaptığı çalışma ile VI. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi, SKS En İyi Bilimsel Araştırma ve Yayın-İkincilik Ödülünü aldı.

Özel ve kamu kuruluşlarında öğretmenlik yapan Levent Songur Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine Sağlık Fizikçisi olarak görev yapmaya başladı (2010).   Kalite Yönetim Direktörlüğü, Hastane Müdür yardımcılığı ve Van Kamu Hastaneleri Birliğinde Tıbbi Hizmetler Uzmanı olarak çalıştı (2011-2016).

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yıllarında Tıbbi Hizmetler ve İş Güvenliği Uzmanı olarak çalıştı (2016 – 2018).

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yıllarında Destek ve Kalite Hizmetleri ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı yaptı (2018-2020).

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığında Şehir Hastanesi Koordinatörlüğü yaptı (2020).

23 Ekim 2020 tarihi itibariyle Şehitkamil Devlet Hastanesi İdari Mali İşler Müdürü görevine başladı.

Levent Songur, evli ve 2 çocuk babasıdır.